Termékek Menü

CETIRIZIN HEXAL 10 MG/ML BELSŐLEGES OLDATOS CSEPP 1X20ML

Ár:
949 Ft (904 Ft + ÁFA)

Mindazoknak, akik nem szeretik, vagy nem tudják a tablettát lenyelni. Enyhíti a szezonális allergiás rinitisz (szénanátha) tüneteit, így a tüsszögést, az orrviszketést, az orrfolyást és az orrdugulást, a szájpadlás- és a torokviszketést, továbbá a szem viszketését, könnyezését és égő érzését.

Várható szállítás: 2018. november 22.
Szállítási díj: 1.299 Ft
Elérhetőség: Utolsó 2 db raktáron

Leírás és Paraméterek

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.

Írja meg véleményét



Megjegyzés: A HTML-kód használata nem engedélyezett!
Értékelés: Rossz Kitűnő

Betegtájékoztató

BETEGTÁJÉKOZTATÓ: INFORMÁCIÓK A FELHASZNÁLÓ SZÁMÁRA

Cetirizin Hexal 10 mg filmtabletta 
Cetirizin Hexal 10 mg/ml belsőleges oldatos cseppek
cetirizin-dihidroklorid

Olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
Ez a gyógyszer orvosi rendelvény nélkül kapható. Mindemellett az optimális hatás érdekében elengedhetetlen e gyógyszer körültekintő alkalmazása.
- Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a
későbbiekben is szüksége lehet.
- További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
- Sürgősen forduljon orvosához, ha tünetei néhány napon belül nem enyhülnek,
vagy éppen súlyosbodnak.
- Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban
felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse
orvosát vagy gyógyszerészét.

A betegtájékoztató tartalma:
1. Milyen típusú gyógyszer a Cetirizin Hexal és milyen betegségek esetén
alkalmazható?
2. Tudnivalók a Cetirizin Hexal alkalmazása előtt
3. Hogyan kell alkalmazni a Cetirizin Hexal-t?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell tárolni a Cetirizin Hexal-t?
6. További információk

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A CETIRIZIN HEXAL ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?
- A Cetirizin Hexal egy allergia elleni gyógyszer.
- A Cetirizin Hexal hatóanyaga a cetirizin. A cetirizin az antihisztaminok 
csoportjába tartozik. Az antihisztaminok a szervezetben a hisztamin
felszabadulás által okozott allergiás (túlérzékenységi) reakciókat
csökkentik.

Javallatok:
- A Cetirizin Hexal felnőttek, valamint 6 éves és idősebb gyermekek alábbi
tüneteinek kezelésére javasolt:
- allergiás nátha (rinitisz) szezonális és egész éven át tartó formái,
- allergiás kötőhártya-gyulladás,
- csalánkiütés és allergiás eredetű viszketés

2. TUDNIVALÓK A CETIRIZIN HEXAL ALKALMAZÁSA ELŐTT
Ne alkalmazza a készítményt:
- ha allergiás (túlérzékeny) a hatóanyagra vagy a Cetirizin Hexal egyéb
összetevőjére.
- 6 éves életkor alatt.
- ha súlyos vesebetegsége van.
- ha szoptat.

A Cetirizin Hexal fokozott elővigyázatossággal alkalmazható
- hosszú idejű cetirizin kezelés a szájszárazság miatt néhány betegnél
megnövelheti a fogszuvasodás kockázatát. A betegeket ezért tájékoztatni kell
a megfelelő szájápolás fontosságáról.
- Máj- és vesebetegségben a cetirizin kiürülése a szervezetből megváltozhat.
Ilyen esetekben a gyógyszer alkalmazása nagyobb körültekintést igényel.
Kérje ki kezelőorvosa tanácsát! Amennyiben szükséges, alacsonyabb adagot fog
kapni. Az új dózist kezelőorvosa határozza meg.
- Ha az Ön bőrén allergiatesztet végeznek, a Cetirizin Hexal szedését 3 nappal
előtte abba kell hagyni.
- A cetirizin fokozhatja az alkohol hatását, ezért a gyógyszer szedése alatt
alkohol fogyasztása nem javasolt.

A kezelés ideje alatt szedett egyéb gyógyszerek
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.

Amennyiben a központi idegrendszerre ható gyógyszereket (pl. nyugtatók) szed, kérje ki orvosa tanácsát az együttes alkalmazással kapcsolatban. A kezelés ideje alatt nyugtatók használatát kerülni kell.

A Cetirizin Hexal bevétele bizonyos ételekkel vagy italokkal
A cetirizin fokozhatja az alkohol hatását. Ezért a gyógyszer szedése alatt alkohol fogyasztása nem javasolt.

Terhesség és szoptatás
Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával.
A cetirizin szedése terhességben nem ajánlott.
A cetirizin bejut az anyatejbe, ezért szoptatás ideje alatt nem szabad alkalmazni.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A készítmény a koncentrálóképességet csökkenti, szédülést, fejfájást, álmosságot okozhat. A kezelőorvos egyedileg határozza meg a közlekedésben való részvételre és a baleseti veszéllyel járó munkavégzésre vonatkozó korlátozást vagy tilalmat.

Fontos információk a Cetirizin Hexal filmtabletta egyes összetevőiről
Tejcukor érzékenységben figyelembe kell venni, hogy a filmtabletta 81,8 mg tejcukrot is tartalmaz filmtablettánként. Amennyiben kezelőorvosa figyelmeztette már Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.

Fontos információk a Cetirizin Hexal belsőleges oldatos cseppek egyes összetevőiről
A Cetirizin Hexal belsőleges oldatos cseppek 125 mg 85%-os glicerint tartalmaz milliliterenként, amely fejfájást, gyomortáji kellemetlen érzést és hasmenést okozhat. A készítmény 125 mg propilénglikolt is tartalmaz milliliterenként, ezért alkoholprobléma esetén a készítmény ártalmas. Terhes vagy szoptató nők, gyermekek és magas rizikófaktorú betegek (pl.: máj betegség vagy epilepszia) esetén a készítmény szedése megfontolandó.

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A CETIRIZIN HEXAL T?
A Cetirizin Hexal t mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.
A készítmény szokásos adagja:

Filmtabletta
Felnőttek és 12 évesnél idősebb gyermekek:
Naponta egy filmtabletta.
Mivel álmosságot okozhat, célszerű este bevenni.

6-12 éves gyermekek:
Naponta 2 × 1/2 filmtabletta vagy naponta l filmtabletta.
A filmtablettát kis mennyiségű folyadékkal ajánlott bevenni.
A gyermek korától és az adagtól függően cseppek adása előnyösebb lehet, mint a filmtablettáé. A gyermekeken végzett vizsgálatok időtartama a 4 hetet nem haladta meg.

Belsőleges oldatos cseppek
Felnőttek és 12 évesnél idősebb gyermekek:
Naponta egyszer 10 mg (20 csepp).

6-12 éves gyermekek:
Naponta 1 × 10 mg (20 csepp) vagy 2 × 5 mg (10 csepp).
A cseppeket gyümölcslével vagy vízzel kell összekeverni közvetlen a bevétel előtt.

A cetirizin ellenjavallt azon betegeknél, akik súlyos vesekárosodásban szenvednek. Mérsékelten csökkent veseműködés esetén naponta 1filmtablettát kell szedni.

A filmtablettát elegendő mennyiségű folyadékkal ajánlott bevenni.
A cseppeket gyümölcslével vagy vízzel kell keverni közvetlenül a bevétel előtt.

A kezelés időtartamát az orvos határozza meg a tünetek természetétől, tartósságától és lefolyásától függően.

Ha a gyógyszer alkalmazása során hatását túlzottan erősnek érzi, vagy a készítmény csekély hatásúnak bizonyul, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez.

Ha az előírtnál több Cetirizin Hexal t vett be
Amennyiben az előírtnál több gyógyszert vett be értesítse orvosát, vagy keresse fel a legközelebbi kórház sürgősségi osztályát.
Tünetek: aluszékonyság, gyerekeknél izgatottság, zavartság, szédülés, pupillatágulat, nyugalmi remegés, szapora szívverés, fejfájás, hallucináció, görcsrohamok, szájszárazság, bőrpír, vizeletpangás, émelygés, hányinger, hányás, nagy adagoknál vérnyomásesés, ritmuszavarok léphetnek fel.

Ha elfelejtette bevenni a Cetirizin Hexal t
Ne alkalmazzon kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

Ha további kérdései vannak a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez!

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK
Mint minden gyógyszer, így a Cetirizin Hexal is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

A mellékhatások előfordulási gyakoriságát a következő csoportosítás szerint adják meg:
Gyakori: 10 közül egynél kevesebb, azonban 100 közül egynél több kezelt
betegen észlelt mellékhatások
Nem gyakori: 100 közül egynél kevesebb, azonban 1000 közül egynél több kezelt
betegen észlelt mellékhatások
Ritka: 1000 közül egynél kevesebb, azonban 10 000 közül egynél több kezelt betegen észlelt mellékhatások
Nagyon ritka: 10 000 közül egynél kevesebb betegen észlelt mellékhatások, ide
értve az egyedülálló eseteket is

Megfigyelt mellékhatások:
Gyakori:
- fejfájás, aluszékonyság
- szájszárazság
- fáradtság

Nem gyakori:
- izgatottság
- szédülés, fonákérzés
- alhasi panaszok, mint amilyen a hasfájás, émelygés, hasmenés, emésztési
panaszok
- bőrkiütés, viszketés
- gyengeség, rossz közérzet

Ritka:
- túlérzékenység, csalánkiütés
- agresszió, zavartság, depresszió, érzékcsalódások, álmatlanság
- görcsrohamok, mozgászavarok
- szapora szívverés
- májműködési zavarok (emelkedett májenzim és bilirubin plazmaszintek)
- vizenyő (ödéma), testtömeg-gyarapodás

Nagyon ritka:
- vérlemezkeszám-csökkenés
- a szervezetben túlérzékenységi (anafilaxiás) reakciók következtében
kialakuló keringés összeomlás (sokk), ájulás
- májgyulladás
- ízérzés zavara, remegés, ájulás, izomtónus változások, kóros mozgások
- a szem közelre, illetve távolba nézéskor fellépő alkalmazkodási zavarai,
homályos látás, szemrángás (elsősorban gyermekkorban)
- vizeletürítési és vizelettartási nehézségek
- allergiás folyamat következtében kialakuló vizenyő (angioneurotikus ödéma);
heveny, bőrpírrel, kiütésekkel, hólyagokkal járó gyulladásos bőrbetegség
(eritéma multiforme)